Filozofowie od lat przyglądają się naturze sportu. Badali sposoby, w jakie ludzie uczestniczą w grze, na przykład konkursy, ale także przyglądali się jej estetyce. Jedną z największych różnic między sportem a innymi zajęciami jest ilość rywalizacji. Celem indywidualnego sportu jest wygranie, a nie wygranie meczu. Dlatego ważne jest, aby mieć zrównoważony pogląd na różne aspekty gry.

Wartość sportu opiera się na rywalizacji i wzajemności. Wielu ludzi pociąga myśl, że dobra gra jest dobra dla społeczeństwa, ale nie w każdym przypadku tak jest. Istnieje wiele sposobów mierzenia wartości sportu, od jego wartości wewnętrznej po konkurencyjność. To, czy gra jest dobra dla społeczności, czy też jest stratą pieniędzy, to pytanie, na które powinien odpowiedzieć sędzia, a nie komentator.

Sport, jako źródło rozrywki dla osób nieuczestniczących w rozgrywkach, jest świetnym źródłem rozrywki dla osób, które nie biorą udziału w rozgrywkach. Ponieważ jest to zajęcie dla widzów, przyciąga na trybuny ogromne tłumy. W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów rozrywki, sport jest w niektórych krajach ściśle regulowany. W większości angielskich dialektów słowo „sport” jest używane pojedynczo, podczas gdy w amerykańskim angielskim słowo to jest używane w liczbie mnogiej dla różnych rodzajów aktywności. Niektóre gry planszowe są uznawane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za sport. totolotek kod bonusowy

Tym, którym nie podoba się pomysł nadzorowania sportu, może pomóc Clearinghouse for Sport. Jest to ogólnosektorowa inicjatywa, która zachęca do badań, publikacji i dyskusji. Utrzymuje również profil badawczy. Jednak pomimo tego, że inicjatywa ta jest dobrowolna, wkład osób z różnych sektorów jest nadal mile widziany. Celem Izby Rozrachunkowej dla Sportu jest podnoszenie jakości kształcenia w tej dziedzinie.

W języku angielskim piłka nożna jest znana jako piłka nożna lub piłka nożna stowarzyszeniowa. Gra składa się z dwóch zespołów, z których każda składa się z 11 graczy. Celem gry jest doprowadzenie piłki do bramki przeciwnika. Wygrywa drużyna z największą liczbą goli. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa. Zawodnicy zazwyczaj mają jedną bramkę, a bramkarze mogą strzelić tylko jedną bramkę. Nie mogą sami kopać piłki. Dlatego gra jest ważnym źródłem rozrywki.

Niezbędne jest właściwe docenienie sportu. Osoba, która nie dba o konkretną drużynę, raczej nie doceni wartości gry. Clearinghouse for Sport promuje badania i edukację związaną ze wszystkimi rodzajami sportu. Jego współtwórcami mogą być eksperci sportowi, naukowcy i dziennikarze, którzy chcą coś zmienić w świecie sportu. Jeśli zawodowy urzędnik sportowy nie jest zadowolony ze sposobu, w jaki traktuje się zawodnika, nie powinno mu się pozwolić grać w tę konkretną grę.